همه چیز در مورد ساقدوش عروس و داماد

ویژگی ساقدوش عروس و داماد

ایده ساقدوش یکی از جذاب ترین ایده ها برای عروس خانم ها است که دوست دارند روز جشن مهمان ها را شگفت زده کنند.همه چیز در مورد ساقدوش عروس و داماد برگزاری یک مراسم بی عیب و نقص و به یاد ماندنی یکی از کار هایی است که اغلب عروس و دامادها برای  هر چه بهتر برگزار شدن آن برنامه ریزی می کنند.

انتخاب ساقدوش یکی از این برنامه ها است. امروزه ساقدوش های عروس و داماد از بین کسانی انتخاب می شوند که درست مثل عروس ها آرایش دارند و از لحاظ ظاهری و لباس خیلی آراسته هستند. همین طور ساقدوش داماد ها هم کسی است که ظاهر و اندامش در واقع قد و قامتش شبیه داماد است و مانند او خوش پوش و شیک هستند. انتخاب ساقدوش معمولا به عهده عروس داماد است و  معمولا ساقدوش ها را عروس و داماد از دوستان صمیمی یا اقوام نزدیک خود انتخاب می کنند.

ساقدوش چیست؟

ساقدوش عروس که به همراه عروس و داماد در روز جشن حضور دارند از دیرباز در فرهنگ ما وجود داشته است .داشتن ساقدوش مختص فرهنگ و آداب و رسوم کشور خودمان است اما این کاملا طبیعی است که نوع پوشش و بعضی از وظایف ساقدوش  امروزه دست خوش تغییرات بزرگی شده است. با توجه به این که امروزه مراسم های عروسی بسیار مدرن تر و لاکچری تر از قبل برگزار می شود استفاده از ساقدوش های مدرن و اروپایی شکل هم بسیار رواج پیدا کرده است و به این صورت واژه ساقدوش نیز پر رنگ شده است.

ساقدوش چیست

سن ساقدوش عروس چقدر است ؟

انتخاب ساقدوش ها معمولا از بین دوستان و آشنایان عروس و داماد است و ممکن است برای بعضی ها سن ساقدوش عروس مسئله مهمی باشد. بیشتر عروس خانم ها دوست دارند که ساقدوش های عروسی شان پرنسس های ناز و زیبا با لباس پف دار و مدل مو و رنگ لباس ‌ها و شکل گل ‌سرها یک شکل و هماهنگ باشد. بسیاری از عروس خانم ها هم ساقدوش ها را از میان دوشیزه های هم سن خودشان انتخاب می کنند تا مراسم منظم و هماهنگی را داشته باشند. پس در جواب این که سن ساقدوش عروس چقدر باید باشد باید بگوییم که انتخاب ساقدوش کاملا اختیاری است. البته در اکثر موافق ساقدوش ها هم سن و سال خود عروس و داماد هستند.

سن ساقدوش عروس چقدر است

وظایف ساقدوش چیست ؟

مراسم عروسی باید پر از حس شور و حال خوب باشد و در این روز یکی از اصلی ترین وظایف ساقدوش ها ایجاد حس خوب است. ساقدوش ها باید در روز مراسم و برخورد با مهمان ها با روی شاد و بشاش به مهمان ها لبخند بزنند و در برگزاری هرچه بهتر مراسم به خانواده عروس و داماد کمک کنند. در شرح وظایف ساقدوش ها باید بگوییم که علاوه بر اینکه وظیفه اصلی آن ها همراهی عروس و داماد در مراسم عروسی است، بلکه قبل از شروع مراسم نیز آن ها وظایفی را به عنوان ساقدوش باید انجام دهند.

وظایف ساقدوش چیستهمان طور که می دانیم برای برگزاری مراسم عروسی باید یک سری برنامه ریزی دقیق انجام داد. شاید این مهم ترین مرحله برای شروع عروسی است و با توجه به این که عروس و داماد به خاطر استرس ممکن است تمرکز لازم را برای این امر نداشته باشند، این وظیفه بر عهده ساقدوش ها است که با تمرکز بالا و بدون استرس در برنامه ریزی امور به عروس و داماد کمک کنند.

بعد از انجام برنامه ریزی و تهیه لیست نهایی می توانید برای انتخاب تالار، باغ عروسی ، گل آرایی و انتخاب ماشین عروس یا آتلیه و نوع پذیرایی از نظرات ساقدوش ها استفاده کنید.

نوشتن کارت دعوت و متن پشت کارت یکی از زمان بر ترین کارهای قبل از جشن است که با حضور ساقدوش ها و دور هم جمع شدن می توانید در یک فضای شاد این کار را با کمک ساقدوش ها انجام دهید.

پوشیدن لباس های یک شکل و یک رنگ ساقدوش ها معمولا برای جذابیت مجلس و باغ تالار عروسی بسیار ضروری است. رنگ لباس و طرح کلی آنها باید باهم هماهنگ باشد. در صورتی که جنس پارچه لباس ساقدوش ها به یک جنس باشد در زیباتر نشان دادن لباس ها کمک فراوانی می کند.
برای جذابیت بیشتر مراسم تان می توانید سبدهای پر از گلبرگ های گل سرخ را دست ساقدوش ها بدهید و هنگام ورود به سالن ساقدوش ‌های با قد کوتاه تر جلوتر از شما راه بروند و جلوی پای تان گلبرگ‌ های گل بریزند.

ساقدوش باید مجرد باشد یا متاهل

ایده داشتن ساقدوش کاملا شخصی است و با توجه به این که اکثر عروس و داماد ها از این ایده استقبال می کنند، شاید برای شما جالب باشد تا بدانید که در انتخاب ساقدوش مجرد یا متاهل بودن مهم نیست. تعداد ساقدوش ها نیز کاملا شخصی است و بستگی به تعداد مهمان ها و مکان برگزاری مراسم عروسی دارد. امروزه تعداد ساقدوش ها به 2 نفر ختم نمی شود و معمولا 4 الی 6 نفر است. مهم ترین مواردی که درباره ساقدوش ها اهمیت دارد و باید مورد توجه قرار بگیرد نوع لباس و آرایش و انتخاب رنگ لباس است که خیلی مهم و کلیدی است و تا حد امکان باید مثل هم باشند.

ساقدوش باید مجرد باشد یا متاهلساقدوش‌ های داماد هم باید در لباس پوشیدن دقت داشته باشند و باید لباس شیک و متناسب در آن شب را بپوشند. ساقدوش های داماد می توانند برای جذابیت بیشتر در آن شب کت و شلوارهای یک رنگ و تیره با گل سینه های یک شکل و یک رنگ بپوشند.

 

5/5 - (1 امتیاز)
12/بهمن/1401
به اشتراک بگذارید
معرفی بهترین باغ های عروسی ثبت باغ تالار عروسی

بیشتر بدانید

کندی بار چیست و چه استفاده ای دارد؟
تالار عروسی برای 200 نفر به همراه قیمت
چه روزهایی برای عقد مناسب نیست
مراسم ماه عسل چگونه است؟
10 راه برای انتخاب تشریفات مجالس خوب
10 راه برای انتخاب تشریفات مجالس خوب
بیشتر بخوانیم
بهترین باغ تالار های گرمدره

بیشتر بدانید

باغ عمارت همای
باغ عمارت همای به همراه قیمت ورودی
باغ عروسی هانا
باغ تالار هانا به همراه قیمت و لوکیشن
باغ تالار سعادت
باغ تالار سعادت
بیشتر بخوانیم

بیشتر بدانید

کندی بار چیست و چه استفاده ای دارد؟
تالار عروسی برای 200 نفر به همراه قیمت
چه روزهایی برای عقد مناسب نیست
مراسم ماه عسل چگونه است؟
10 راه برای انتخاب تشریفات مجالس خوب
10 راه برای انتخاب تشریفات مجالس خوب
در دوران نامزدی در مورد چه مسائلی صحبت کنیم
در دوران نامزدی در مورد چه مسائلی صحبت کنیم ؟
لیست خرید چمدان عروس و داماد
لیست خرید چمدان عروس و داماد شامل چه مواردی است؟
بیشتر بخوانیم
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*