نکات مهم انتخاب تالار و باغ عروسی

راهنمای انتخاب تالار و باغ عروسی

برگزاری یک مراسم عروسی تدارکات زیادی را دربر می گیرد که باید یک به یک و طبق برنامه ریزی دقیقی صورت گیرد اما هرنکات مهم انتخاب تالار و باغ عروسی کاری نیاز به یک نقطه ی شروع دارد تا بتوان کارها را مطابق آن انجام داد اولویت برگزاری مراسم هم انتخاب مکان مراسم است.

انتخاب تالار عروسی و یا باغ عروسی معمولا کار سختی است چرا که افراد با بودجه های متفاوت می خواهند بهترین تالار را انتخاب کنند. البته انتخاب تالار عروسی در آن واحد می تواند هم آسان باشد و هم سخت همه این موارد به تجربه و اطلاعات فرد بستگی خواهد داشت به این معنی که برای انتخاب باغ یا تالار عروسی باید نکات زیادی را مورد توجه قرار داد تا بتوان یک انتخاب درست و اصولی انجام داد.

قطعا همه عروس و داماد ها با این نکات آشنایی ندارند از این رو ما در این مقاله به بررسی برخی از نکات مهم انتخاب تالار و باغ عروسی خواهیم پرداخت تا این کار زمان بر و سخت آسان گردد.

نکات انتخاب تالار و باغ عروسی

در انتخاب باغ عروسی به چه نکاتی توجه کنیم؟

  • اولین مورد در راهنمای انتخاب تالار و باغ عروسی توجه به سیستم گرمایش و سرمایش مکان برگزاری عروسی است که باغ یا تالار عروسی باید حتما به آن مجهز باشد در غیر اینصورت نه خود شما و نه مهمانان تان از عروسی چیزی به جز اعصاب خوردی به یاد نخواهید داشت.
  • موقعیت باغ و تالار عروسی باید به گونه ای باشد که دور از شلوغی و ترافیک شهر قرار گرفته باشد در غیر این صورت بیشتر زمان خود را باید در ترافیک صرف کنید که می تواند نقطه ضعف بزرگی برای مراسم باشد همچنین نزدیک بودن تالار و باغ عروسی به آتلیه ها نیز ضروری است.
  • انتخاب باغ و تالار باید بر اساس تعداد مهمانان دعوتی از طرف شما باشد در این صورت بهتر است ابتدا تعداد مهمانان را تعیین نمایید تا بتوانید بر اساس آن تالار یا باغ با ظرفیت مناسب پیدا نمایید در غیر اینصورت پذیرایی ناقص خواهد بود.

راهنمای انتخاب تالار عروسی

  • داشتن پارکینگهای اختصاصی یکی از موارد مهم در انتخاب تالار و باغ عروسی است چون مهمانان دیگر زمان زیادی را برای پیدا کردن جای پارک تلف نخواهند کرد مخصوصا مهمانانی که از شهری دیگر به مراسم شما آمده اند.
  • در باغ های عروسی به دلیل اینکه خود مراسم در فضای باز برگزار میشود نیازمند یک طراحی زیبا و شیک در خود باغ است که باید با داشتن گل آرایی، نورپردازی و فضای سرسبز کامل شود تا مهمانان انرژی کامل را از محیط دریافت نمایند.

انتخاب باغ عروسی

  • داشتن تنوع غذایی در منوی باغ تالار ها نیز حائز اهمیت است چون در برخی از مراسم ها از چندین نوع غذا، شیرینی و میوه برای پذیرایی استفاده می شود در واقع چون ذائقه افراد باهم متفاوت است بهتر است از چند نوع غذا کمک بگیرید.
  • هنگام انتخاب تالار و باغ عروسی باید به تمیزی و بهداشت سرویس غذا خوری، رومیزی ها، صندلی ها، سرویس بهداشتی، رختکن و حتی کف سالن توجه داشته باشید تا مطمئن شوید به مهمانان تان سخت نخواهد گذشت.
  • هر باغ و یا تالار باید دارای یک سفره عقد باشد تا عروس و داماد مجبور به تلف کردن زمان در مکانی دیگر برای مراسم عقد نباشند در واقع این مورد می تواند صرفه جویی در زمان تلقی شود.
  • معمولا باغ تالار ها یک میز جداگانه برای صرف شام عروس و داماد در نظر می گیرند و آن را به کمک گل، شمع و… تزئین می کنند. برخی از باغ تالار ها این مورد را به صورت هدیه به عروس و داماد ها می دهند و برخی دیگر هزینه ای بابت آن دریافت می کنند در صورتی که مشکل بودجه نداشته باشید می تواند ایده ای رمانتیک به حساب بیایید.
  • مهمترین مورد در انتخاب باغ تالار ها کیفیت غذای ارائه شده توسط آن مکان است چون مهمترین بخش هر عروسی از نظر مهمانان غذایی است که سرو میشود و قطعا کیفیت مراسم عروسی شما چه خوب و چه بد به این کیفیت برخواهد گشت پس دقت و توجه زیادی لازم است تا بتوانید رضایت مهمنان را جلب نمایید.
5/5 - (3 امتیاز)
24/دی/1399
به اشتراک بگذارید
معرفی بهترین باغ های عروسی ثبت باغ تالار عروسی

بیشتر بدانید

کندی بار چیست و چه استفاده ای دارد؟
تالار عروسی برای 200 نفر به همراه قیمت
چه روزهایی برای عقد مناسب نیست
مراسم ماه عسل چگونه است؟
10 راه برای انتخاب تشریفات مجالس خوب
10 راه برای انتخاب تشریفات مجالس خوب
بیشتر بخوانیم
بهترین باغ تالار های گرمدره

بیشتر بدانید

باغ عمارت همای
باغ عمارت همای به همراه قیمت ورودی
باغ عروسی هانا
باغ تالار هانا به همراه قیمت و لوکیشن
باغ تالار سعادت
باغ تالار سعادت
بیشتر بخوانیم

بیشتر بدانید

کندی بار چیست و چه استفاده ای دارد؟
تالار عروسی برای 200 نفر به همراه قیمت
چه روزهایی برای عقد مناسب نیست
مراسم ماه عسل چگونه است؟
10 راه برای انتخاب تشریفات مجالس خوب
10 راه برای انتخاب تشریفات مجالس خوب
در دوران نامزدی در مورد چه مسائلی صحبت کنیم
در دوران نامزدی در مورد چه مسائلی صحبت کنیم ؟
لیست خرید چمدان عروس و داماد
لیست خرید چمدان عروس و داماد شامل چه مواردی است؟
بیشتر بخوانیم
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*