در دوران نامزدی در مورد چه مسائلی صحبت کنیم ؟

لیست سوالات مهم در دوران نامزدی و عقد

مسئله مهم در دوران عقد و نامزدی این است که صحبت های زوجین در این دوران حول چه محور هایی است مطمئنا در صورتی کهدر دوران نامزدی در مورد چه مسائلی صحبت کنیم زوجین بتوانند صحبت هایی را درباره موضوعات پر محتوا و با مفهوم با هم داشته باشند، رضایت مندی بیشتری از هم دارند. صحبت در مورد مسائل پیش افتاده روزانه نیز جزئی از بحث های میان زوجین است. بعد از تشکیل خانواده و نزدیکی زوج ها به هم مهم ترین وظیفه زوج ها علاوه بر شناخت هم، باید شناخت احساس هم نیز باشد.

یکی از مبحث های مهم در دوران نامزدی بحث درباره شناخت رسم و رسوم ها در خانواده ها است که بهتر است در این مباحث رسم و رسوم خانوادگی رو به هم معرفی کنید و خودتان را برای هماهنگی بهتر با همسرتان با این آداب و رسوم وفق دهید. ممکن است اولین جوابی که در سوال دوران نامزدی در مورد چه مسائلی صحبت کنیم؟ به ذهنتان بیاید همین بحث خانواده ‌ها باشد. چون بعد از ازدواج خانواده ها نقش خیلی مهمی را در رابطه ها دارند.

صحبت درباره اهداف آینده

با توجه به این که دوران نامزدی دوره شناخت از همدیگر و خانواده ها است. در بحث این که در دوران نامزدی در مورد چه مسائلی صحبت کنیم ؟ باید بگوییم که بهتر است در شروع رابطه خود در مورد تمام اهداف شخصی و خانوادگی خود بحث کنید. مطمئنا رسیدن به یک نقطه نظر مشترک و داشتن اهداف مشترک باعث رضایت بیشتر زوج ها می شود. مهم ترین راه رسیدن برای اهداف تلاش مستمر و پشت سر گذاشتن تمام مشکلات کنار همدیگر است.

اهداف آینده شامل خرید خانه و خرید ماشین و انتخاب شغل و . . . است که در کنار این موارد باید بگوییم که اهداف ازدواج را فراموش نکنید؛ اینکه دوست دارید چه طور زندگی داشته باشید و یا چه احساساتی را دوست دارید در زندگی مشترک تان تجربه کنید. همه و همه این مسائل از مهم ترین مباحث دوران نامزدی است.

لیست سوالات مهم در دوران نامزدی و عقد

در دوران عقد و نامزدی چگونه صحبت کنیم؟

ما در این مبحث از میان موضوعات و مسائلی گوناگونی که زوجین در دوران عقد و نامزدی بهتر است به آن توجه ویژه داشته باشند 8 مورد مهم و برگزیده را برای شما ارائه می‌ دهیم :

در دوران عقد و نامزدی چگونه صحبت کنیم

  • صحبت از آینده : مهم ترین بحث بین زوج های جوان در دوره نامزدی بحث در مورد آینده است از این رو  شما می‌توانید در این دوران در مورد مسائل مختلفی از جمله زمان بچه ‌دار شدن، تعداد بچه ها، آرزو ها و اهداف از او بپرسید، این که همسرتان در پنج سال آینده خود را در چه جایگاهی و مقامی می ‌بیند؟
  • صحبت از لحظات خاطره انگیز دوران مجردی : ممکن است خاطرات بسیار شیرینی را داشته باشید که دوست دارید تا شریک زندگی تان هم از آن باخبر باشد از این رو در دوران عقد و نامزدی شما می توانید از اتفاقات خوب و بدی که در گذشته برایتان افتاده به نامزدتان بگویید.
  • دیدگاه های سیاسی : همه افراد ممکن است از نظر دیدگاه های سیاسی یک سلیقه نباشند از این رو برای شناخت بهتر می توانید تا در دوران عقد نامزدی در مورد مسائل سیاسی روز با هم گفت و گو کنید. و نظرتان را بیان کنید.
  • صحبت درباره ترس ‌ها : مطمئنا بعد از ازدواج همسر شما امن ترین آدم زندگی تان است. موضوع ترس و نگرانی بایت یک مسئله از آن دست مسائلی است که می ‌توانید به راحتی با همسر خود مطرح کنید.
  • صحبت درباره دوران کودکی : این که شما دوست دارید درباره دوران کودکی همسرتان چیزهایی را بدانید بد نیست و بهتر است از همسرتان در مورد دوران کودکی او سوال بپرسید. معمولا با این سوالات شما می توانید تا حدودی درباره شخصیت همسرتان نیز اطلاعاتی را بدست بیاورید.
  • صحبت از روابط گذشته : حساسیت و حسادت در رابطه کاملا طبیعی است ولی نباید به حدی باشد که طرفین از این احساسات لطمه و آسیب بخورند از این رو خیلی خوب است که با هم دیگر در مورد روابط گذشته بدون هیچ گونه حس حسادتی در دوران عقد و نامزدی صحبت کنید.
  • صحبت از زندگی خانوادگی : نوع رابطه همسرتان با خانواده و اطرافیانش می تواند شناخت بهتری از زندگی خانوادگی را برای شما به وجود بیاورد. این که همسر شما در چه خانواده ‌ای بزرگ شده و رابطه‌ او با خانواده اش به چه صورت است، بدون شک به تداوم رابطه شما کمک می ‌کند.
  •  صحبت از اتفاقات روز : شاید برای شما بحث درباره مسائل روزمره جالب نباشد اما بهتر است تا دوران عقد و نامزدی در مورد علایق همسرتان و این که روی چه مسائلی بیشتر تسلط دارد سوال کنید. حرف زدن درمورد فیلم و کتاب مورد علاقه هم جزء موضوعات عمیق است و می توانید درباره شخصیت ‌ها و موضوع فیلم و کتاب مورد علاقه همسرتان صحبت کنید.
5/5 - (2 امتیاز)
03/اردیبهشت/1402
به اشتراک بگذارید
معرفی بهترین باغ های عروسی ثبت باغ تالار عروسی

بیشتر بدانید

کندی بار چیست و چه استفاده ای دارد؟
تالار عروسی برای 200 نفر به همراه قیمت
چه روزهایی برای عقد مناسب نیست
مراسم ماه عسل چگونه است؟
10 راه برای انتخاب تشریفات مجالس خوب
10 راه برای انتخاب تشریفات مجالس خوب
بیشتر بخوانیم
بهترین باغ تالار های گرمدره

بیشتر بدانید

باغ عمارت همای
باغ عمارت همای به همراه قیمت ورودی
باغ عروسی هانا
باغ تالار هانا به همراه قیمت و لوکیشن
باغ تالار سعادت
باغ تالار سعادت
بیشتر بخوانیم

بیشتر بدانید

کندی بار چیست و چه استفاده ای دارد؟
تالار عروسی برای 200 نفر به همراه قیمت
چه روزهایی برای عقد مناسب نیست
مراسم ماه عسل چگونه است؟
10 راه برای انتخاب تشریفات مجالس خوب
10 راه برای انتخاب تشریفات مجالس خوب
در دوران نامزدی در مورد چه مسائلی صحبت کنیم
در دوران نامزدی در مورد چه مسائلی صحبت کنیم ؟
لیست خرید چمدان عروس و داماد
لیست خرید چمدان عروس و داماد شامل چه مواردی است؟
بیشتر بخوانیم
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*